Mezoterapia igłowa

Czas zabiegu 20 - 30 minut
Liczba powtórzeń 1-3 x co 4 tygodnie
Cena zabiegu od 600 zł
Zdolnośc do pracy > 12 godzinach

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg, podczas którego za pomocą wielu, bardzo płytkich nakłuć wprowadza się w skórę substancje odżywcze takie jak: witaminy, aminokwasy, składniki mineralne, kwas hialuronowy.

Skóra stanowi doskonałą barierę dla czynników zewnętrznych, także substancji zawartych w kremach. Kwas hialuronowy jest zbyt duży, by mógł swobodnie przenikać przez naskórek, dlatego działa on najskuteczniej jeśli jest wstrzyknięty bezpośrednio w skórę.

Mezoterapia jest jedną z podstawowych metod odmładzania skóry twarzy, szyi, dekoltu, a nawet grzbietów rąk. Dzięki serii zabiegów skóra ulega wygładzeniu, rozjaśnieniu, poprawia się jej napięcie i nawilżenie. Mezoterapia jest pomocna w leczeniu wypadania włosów, blizn, rozstępów.

Wskazania

  • jako pierwszy zabieg estetyczny po 25 r. ż – w profilaktyce anti-aging
  • skóra sucha, odwodniona
  • skóra po intensywnym opalaniu
  • drobne zmarszczki, wiotkość skóry twarzy, szyi, dekoltu
  • skóra szara, zmęczona
  • skóra nadwrażliwa, naczyniowa, z trądzikiem różowatym

Jaki uzyskam efekt?

Efekt zabiegu widoczny jest po kilku dniach od wstrzyknięcia koktajlu regeneracyjnego z kwasem hialuronowym. Znacznie poprawia się nawilżenie, twarz wygląda na zdrową, rozświetloną, młodszą.
Wykonanie mezoterapii preparatem łączącym kwas hialuronowy i kwas bursztynowy nie tylko poprawia nawilżenie skóry, ale dzięki dodatkowi kwasu bursztynowego działa przeciwzapalnie. Zabieg poleca się osobom z cerą naczyniową i nadwrażliwą, z uczuciem palenia, pieczenia, ściągania skóry twarzy, z trądzikiem różowatym lub alergicznym zapaleniem skóry.
Efekt uspokojenia skóry i zmniejszenia stanu zapalnego widoczny już po pierwszym zabiegu!

Intensywne opalanie i korzystanie z solarium zmniejsza skuteczność wszystkich zabiegów anti-aging, także mezoterapii, ponieważ niszczy włókna elastyczne i kolagenowe, rozszerza naczynia, odpowiada za powstanie przebarwień i zmian nowotworowych skóry.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zaleca się nieprzyjmowanie aspiryny i leków rozrzedzających krew na 7 dni przed mezoterapią.
Jak do każdej procedury iniekcyjnej pacjent musi być zdrowy, nie brać żadnych antybiotyków, nie gorączkować.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg polega na licznych drobnych wstrzyknięciach niewielkiej ilości preparatu w okolice twarzy, szyi, dekoltu. Przed zabiegiem skóra jest znieczulana specjalnym kremem.

Jak będę wyglądać tuż po zabiegu?

Po zabiegu na skórze widoczne są liczne, drobne grudki, które znikają w ciągu 12-36 godzin (skóra wygląda jak po oparzeniu pokrzywą). Pacjent nie czuje po zabiegu bólu, ani żadnych dolegliwości. Mogą pojawić się drobne siniaczki, które zwykle ustępują po 2-3 dniach.
Kolejnego dnia można wykonać makijaż.

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu należy unikać: sauny, solarium, intensywnych ćwiczeń fizycznych (przez 3 dni), prac ogrodowych, porządkowych (48 godzin), aplikowania makijażu, własnych kosmetyków (12 godzin), przytulania zwierząt, także jazdy konnej – w dniu i następnego dnia po zabiegu. Jeżeli pojawi się siniak- najskuteczniej działa żel z Arniką. W pierwszych 2 dniach najlepiej stosować jedynie kremy nawilżające, bez zapachów, hypoalergiczne.

Bezpieczeństwo?

Mezoterapia jest zabiegiem iniekcyjnym z przerwaniem ciągłości tkanek, dlatego powinna być wykonywana przez doświadczonego lekarza.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • ciąża
  • stany zapalne w miejscu iniekcji
  • gorączka, choroby infekcyjne
  • aktywna choroba nowotworowa
  • kolagenozy np. SLE, twardzina, układowe zapalenie naczyń
  • nieuregulowana cukrzyca
  • nieuregulowana funkcja tarczycy
  • przyjmowanie leków rozrzedzających krew
  • wypadanie włosów, blizny, rozstępy.