Nici hialuronowe

Czas zabiegu 30 minut
Liczba powtórzeń co 9-12 miesięcy
Cena zabiegu od 800 zł
Zdolnośc do pracy tak

Czym są nici hialuronowe?

„Nici hialuronowe” to zabieg polegający na wprowadzeniu usieciowanego kwasu hialuronowego w formie linijnych depozytów w głębokie warstwy skóry.
Nie są to więc ani złote nici ani nici stymulujące np.: PDO czyli implanty w formie nici popularnie stosowane do zabiegów liftingujących.

Wskazania

Delikatny lifting, spłycenie drobnych zmarszczek twarzy i jednoczesne mocne nawilżenie skóry

Jaki uzyskam efekt?

Efekt zabiegu widoczny jest od razu po zejściu z fotela.
Drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, poprawia się owal twarzy. Efekt nawilżenia i pogrubienia skóry widoczny jest w ciągu kilku dni- kilku tygodni po zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Jak do każdej procedury iniekcyjnej pacjent musi być zdrowy, nie brać żadnych antybiotyków, nie gorączkować.
Leki rozrzedzające krew np. aspirynę należy odstawić na 7 dni przed zabiegiem.

Jak przebiega zabieg?

Początkowo na twarz aplikowany jest silny krem znieczulający. Następnie po ok 30 minutach za pomocą ukłucia i wprowadzenia cienkiej kaniuli w kliku punktach na twarzy wstrzykuje się linijne depozyty kwasu hialuronowego. Ukłuć jest niewiele.

Jak będę wyglądać tuż po zabiegu?

Bardzo rzadko w miejscu ukucia pojawia się mały siniak, który łatwo daje się ukryć makijażem. Zwykle od razu można wrócić do normalnych aktywności. Spłycenie zmarszczek, delikatny lifting widoczny jest zaraz po zabiegu.

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu należy unikać: sauny, solarium, intensywnych ćwiczeń fizycznych (przez 3 dni), prac ogrodowych, porządkowych (48 godzin), aplikowania makijażu, własnych kosmetyków (12 godzin), przytulania zwierząt, także jazdy konnej – w dniu i następnego dnia po zabiegu. Jeżeli pojawi się siniak- najskuteczniej działa żel z Arniką (Floss Lek- dostępny w aptece). W pierwszych 2 dniach najlepiej stosować jedynie kremy nawilżające, bez zapachów, hypoalergiczne.

Kto może wykonywać zabieg?

Podanie wypełniaczy takich jak kwas hialuronowy wymaga wiedzy z dziedziny anatomii i fizjologii twarzy, znajomości budowy skóry, procesów starzenia, dlatego kwas hialuronowy może wstrzykiwać wyłącznie przeszkolony i doświadczony lekarz. Umiejętne wykonanie zabiegu chroni przed uzyskaniem efektu napompowanej, „przerobionej” twarzy.

Bezpieczeństwo?

Kwas hialuronowy jest jedną z najbezpieczniejszych substancji wypełniających stosowanych w medycynie estetycznej. Poziom bezpieczeństwa jest najwyższy, kiedy zabieg wykonuje doświadczony lekarz i używa do tego preparatów renomowanych firm.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • ciąża i karmienie piersią
  • aktywny stan zapalny w miejscu iniekcji
  • nieuregulowana cukrzyca
  • aktywna choroba nowotworowa lub autoimmunologiczna
  • aktywna infekcja z gorączką