Kwas hialuronowy |
|
---|---|
Czas zabiegu | 30 - 40 minut |
Liczba powtórzeń | 1 x na 9-18 miesięcy |
Cena zabiegu | od 1100 zł |
Zdolnośc do pracy | tak |
Czym jest kwas hialuronowy?
Obecnie najczęściej stosowanym wypełniaczem w korekcji bruzd i zmarszczek jest kwas hialuronowy. Jest to substancja występująca naturalnie w skórze i odpowiedzialna za jej właściwe nawilżenie i napięcie. Zagęszczony kwas hialuronowy wprowadzony w zmarszczkę chłonie niczym gąbka znaczne ilości wody, co powoduje wypchnięcie i rozprostowanie zmarszczki.
Jest to substancja do modelowania kształtu policzków, wypełnienia zapadniętych skroni, poprawy linii żuchwy. Kwasem hialuronowym można również nadać ładny kontur ust, poprawić ich nawilżenie oraz zwiększyć objętość, co ma szczególne znaczenie gdy wargi są wąskie, asymetryczne lub stale przesuszone.
Wskazania
- nawilżenie, powiększenie ust
- bruzdy nosowo-wargowe
- zmarszczki palacza (wokół ust)
- zmarszczki marionetki (od kącików ust do żuchwy)
- opadające kąciki ust
- kurze łapki, drobne zmarszczki czoła
- poprawa owalu twarzy (wolumetria)
- korekta linii żuchwy
- korekta dolin łez
- redukcja cieni pod oczami
Jaki uzyskam efekt?
Natychmiast po zabiegu wypełnienia bruzd nosowo-wargowych, marionetek, policzków, brody widoczna jest poprawa o ok 80 %. Ostateczny efekt uwidacznia się po 14 dniach od wykonania iniekcji.
Wyjątkiem jest zabieg korekty ust – tu usta po zabiegu są minimalnie większe, niż po 14 dniach oraz wypełnienie cieni pod oczami- w tym przypadku efekt po zejściu z fotela widać w 20-30 %, a całkowita redukcja cieni pod oczami trwa do 2 tygodni.
Jak przygotować się do zabiegu?
Jak do każdej procedury iniekcyjnej pacjent musi być zdrowy, nie brać żadnych antybiotyków, nie gorączkować.
Nie wolno stosować leków rozrzedzających krew oraz aspiryny (acard, polopiryna, etopiryna, aspiryna) na 7 dni przed iniekcją.
Jak przebiega zabieg?
Po uprzednim znieczuleniu, lekarz za pomocą cienkiej igły lub kaniuli wprowadza w korygowany obszar kwas hialuronowy w formie żelu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Pacjent niemal natychmiast widzi rezultat zabiegu. Pełen efekt utrzymuje się przeciętnie od 9 do 18 miesięcy.
Jak będę wyglądać tuż po zabiegu?
Zwykle po zabiegu nie ma żadnych śladów i pacjent może od razu wrócić do normalnej aktywności. Rzadko w miejscu ukucia pojawia się siniak, który daje się ukryć makijażem. Przez kilka dni korygowany obszar może być tkliwy i nieznacznie opuchnięty.
Jak postępować po zabiegu?
- nie masować, nie dotykać miejsca iniekcji przez 6h. W dniu zabiegu nie stosować makijażu
- po zabiegu wypełnienia ust można przyłożyć chłodny kompres (nie lód!)
- w miejscu wstrzyknięcia może pojawić się ból, zaczerwienienie, obrzęk, zasinienie, świąd. Objawy te ustępują samoistnie w ciągu kilku dni po zabiegu.
- wchłanianie sińców przyspieszy żel z arniką.
- opuchlizna po wypełnieniu warg i uczucie nierówności ustępuje do około 7 dni.
- należy unikać opalania, solarium, sauny, intensywnych ćwiczeń fizycznych, spożycia alkoholu, przebywania w bardzo niskich temperaturach do czasu ustąpienia zaczerwienienia oraz opuchlizny.
- w dniu zabiegu unikamy przytulania zwierząt, staramy się nie dotykać telefonem komórkowym pokłutej skóry
Kto może wykonywać zabieg?
Podanie wypełniaczy takich jak kwas hialuronowy wymaga wiedzy z dziedziny anatomii i fizjologii twarzy, znajomości budowy skóry, procesów starzenia, dlatego kwas hialuronowy może wstrzykiwać wyłącznie przeszkolony i doświadczony lekarz. Umiejętne wykonanie zabiegu chroni przed uzyskaniem efektu napompowanej, „przerobionej” twarzy.
Bezpieczeństwo?
Kwas hialuronowy jest jedną z najbezpieczniejszych substancji wypełniających stosowanych w medycynie estetycznej. Poziom bezpieczeństwa jest najwyższy, kiedy zabieg wykonuje doświadczony lekarz i używa do tego preparatów renomowanych firm.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
- ciąża i karmienie piersią
- aktywny stan zapalny w miejscu iniekcji
- nieuregulowana cukrzyca
- aktywna choroba nowotworowa lub autoimmunologiczna
- aktywna infekcja z gorączką