Osocze bogatopłytowe

Czas zabiegu 30 minut
Liczba powtórzeń 3 x co 4 tygodnie
Cena zabiegu od 650 zł
Zdolnośc do pracy > 6 godzin

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytowe to preparat uzyskiwany po pobraniu i odpowiednim odwirowaniu własnej krwi pacjenta. Zawiera kilkadziesiąt czynników wzrostu uwolnionych z płytek krwi, które silnie stymulują i regenerują skórę. Pobudzone fibroblasty produkują nowe włókna kolagenu i elastyny, powstają nowe naczynia włosowate, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta, jaśniejsza i młodsza.
Silne właściwości naprawcze wykorzystywane są także w terapii wypadania włosów, ponieważ udowodniono, że terapia osoczem przyspiesza odrost włosów.

Wskazania

  • po 30 r.ż jako profilaktyka anti-aging
  • stymulacja skóry zmęczonej, wiotkiej
  • leczenie blizn zanikowych i rozstępów
  • nadmierne wypadanie włosów
  • osoby z alergią i nietolerancją substancji chemicznych (osocze nie uczula)

Jaki uzyskam efekt?

Efekt zabiegu widoczny jest po ok 2 tygodniach od podania osocza. Skóra nabiera ładnego, zdrowego wyglądu, spłycają się drobne zmarszczki, skóra staje się grubsza i jędrniejsza.

Intensywne opalanie i korzystanie z solarium zmniejsza skuteczność wszystkich zabiegów anti-aging, także osocza bogatopłytkowego, ponieważ niszczy włókna elastyczne i kolagenowe, rozszerza naczynia, odpowiada za powstanie przebarwień i zmian nowotworowych skóry.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zaleca się odstawienie aspiryny i niesterydowych leków przeciwzapalnych na 7 dni przed i 7 dni po zabiegu.
Jak do każdej procedury iniekcyjnej pacjent musi być zdrowy, nie brać żadnych antybiotyków, nie gorączkować.

Jak przebiega zabieg?

Początkowo na leczony obszar aplikowany jest krem znieczulający. Następnie od pacjenta pobiera się od 8 do 15 ml krwi. Krew jest odwirowywana a uzyskane osocze wstrzykuje się w skórę za pomocą cienkiej igły. W trakcie jednego zabiegu można stymulować jednocześnie wiele okolic np.: twarz, szyję, dekolt.

Jak będę wyglądać tuż po zabiegu?

Tuż po zabiegu widoczne są niewielkie uwypuklenia w miejscach iniekcji, które znikają w ciągu kilku godzin. Mogą pojawić się drobne krwiaki, uczucie ciepła, niewielkiego obrzęku skóry. Kolejnego dnia można bez problemu wykonać makijaż i wrócić do normalnych aktywności.

Jak postępować po zabiegu?

Przez 7 dni po zabiegu nie wolno przyjmować aspiryny ani leków przeciwzapalnych typu ibuprofen, ponieważ zmniejszają efekty zabiegu.
Po zabiegu należy unikać: sauny, basenu (przez 3 dni), solarium/opalania ( 14 dni), prac ogrodowych, porządkowych (48 godzin), aplikowania makijażu, własnych kosmetyków (12 godzin), przytulania zwierząt, także jazdy konnej – w dniu zabiegu.

Bezpieczeństwo?

Jest to jeden z najbardziej naturalnych i bezpiecznych zabiegów estetycznych, pod warunkiem że wykorzystuje się certyfikowane zestawy do separacji krwi pacjenta. Również efektywność zabiegu zależy od jakości stosowanych do przygotowania osocza probówek.
Jeśli chcemy, by zabieg był bezpieczny i skuteczny powinien być wykonany jedynie przez lekarza.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • ciąża
  • gorączka
  • aktywna choroba nowotworowa
  • kolagenozy