Mezoterapia igłowa

Czas zabiegu 20 - 30 minut
Liczba powtórzeń 1-3 x co 4 tygodnie
Cena zabiegu od 300 zł
Zdolnośc do pracy > 12 godzinach

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to nowoczesny zabieg, podczas którego za pomocą wielu, bardzo płytkich nakłuć wprowadza się w skórę substancje odżywcze takie jak: witaminy, aminokwasy, składniki mineralne, kwas hialuronowy.

Skóra stanowi doskonałą barierę dla czynników zewnętrznych, także substancji zawartych w kremach. Kwas hialuronowy jest zbyt duży, by mógł swobodnie przenikać przez naskórek, dlatego działa on najskuteczniej jeśli jest wstrzyknięty bezpośrednio w skórę.

Mezoterapia jest jedną z podstawowych metod odmładzania skóry twarzy, szyi, dekoltu, a nawet grzbietów rąk. Dzięki serii zabiegów skóra ulega wygładzeniu, rozjaśnieniu, poprawia się jej napięcie i nawilżenie. Mezoterapia jest pomocna w leczeniu wypadania włosów, blizn, rozstępów.

Wskazania

 • jako pierwszy zabieg estetyczny po 25 r. ż – w profilaktyce anti-aging
 • skóra sucha, odwodniona
 • skóra po intensywnym opalaniu
 • drobne zmarszczki, wiotkość skóry twarzy, szyi, dekoltu
 • skóra szara, zmęczona
 • skóra nadwrażliwa, naczyniowa, z trądzikiem różowatym

Jaki uzyskam efekt?

Efekt zabiegu widoczny jest po kilku dniach od wstrzyknięcia koktajlu regeneracyjnego z kwasem hialuronowym. Znacznie poprawia się nawilżenie, twarz wygląda na zdrową, rozświetloną, młodszą.
Wykonanie mezoterapii preparatem Electri nie tylko poprawia nawilżenie skóry, ale dzięki dodatkowi kwasu bursztynowego działa przeciwzapalnie. Zabieg poleca się osobom z cerą naczyniową i nadwrażliwą, z uczuciem palenia, pieczenia, ściągania skóry twarzy, z trądzikiem różowatym lub alergicznym zapaleniem skóry.
Efekt uspokojenia skóry i zmniejszenia stanu zapalnego widoczny już po pierwszym zabiegu!

Intensywne opalanie i korzystanie z solarium zmniejsza skuteczność wszystkich zabiegów anti-aging, także mezoterapii, ponieważ niszczy włókna elastyczne i kolagenowe, rozszerza naczynia, odpowiada za powstanie przebarwień i zmian nowotworowych skóry.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zaleca się nieprzyjmowanie aspiryny i leków rozrzedzających krew na 7 dni przed mezoterapią.
Jak do każdej procedury iniekcyjnej pacjent musi być zdrowy, nie brać żadnych antybiotyków, nie gorączkować.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg polega na licznych drobnych wstrzyknięciach niewielkiej ilości preparatu w okolice twarzy, szyi, dekoltu. Przed zabiegiem skóra jest znieczulana specjalnym kremem.

Jak będę wyglądać tuż po zabiegu?

Po zabiegu na skórze widoczne są liczne, drobne grudki, które znikają w ciągu 12-36 godzin (skóra wygląda jak po oparzeniu pokrzywą). Pacjent nie czuje po zabiegu bólu, ani żadnych dolegliwości. Mogą pojawić się drobne siniaczki, które zwykle ustępują po 2-3 dniach.
Kolejnego dnia można wykonać makijaż.

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu należy unikać: sauny, solarium, intensywnych ćwiczeń fizycznych (przez 3 dni), prac ogrodowych, porządkowych (48 godzin), aplikowania makijażu, własnych kosmetyków (12 godzin), przytulania zwierząt, także jazdy konnej – w dniu i następnego dnia po zabiegu. Jeżeli pojawi się siniak- najskuteczniej działa żel z Arniką (Floss Lek- dostępny w aptece). W pierwszych 2 dniach najlepiej stosować jedynie kremy nawilżające, bez zapachów, hypoalergiczne.

Bezpieczeństwo?

Mezoterapia jest zabiegiem iniekcyjnym z przerwaniem ciągłości tkanek, dlatego powinna być wykonywana przez doświadczonego lekarza.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

 • ciąża
 • stany zapalne w miejscu iniekcji
 • gorączka, choroby infekcyjne
 • aktywna choroba nowotworowa
 • kolagenozy np. SLE, twardzina, układowe zapalenie naczyń
 • nieuregulowana cukrzyca
 • nieuregulowana funkcja tarczycy
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew
 • wypadanie włosów, blizny, rozstępy.