Proces starzenia zaczyna się po 25 roku życia i dotyczy nie tylko skóry, ale także tkanki tłuszczowej, mięśni, kości i powięzi.

Za ładny, młody kształt twarzy w dużej mierze odpowiada odpowiednia ilość tkanki tłuszczowej rozmieszczonej płytko pod skórą i głęboko między tkankami w tzw. poduszeczkach tłuszczowych.

Zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej środkowej części twarzy powoduje powstanie tzw. chomików i sprawia, że trójkąt młodości odwraca się podstawą ku dołowi, a twarz wygląda starzej. Efekt ten jest widoczny także u młodych osób intensywnie uprawiających sport, tzw. twarz biegacza i odchudzających się (bardzo szczupła, zapadnięta, wyglądająca na zmęczoną twarz).

Jak leczymy ubytek tkanki tłuszczowej?

– Biostymulatory tkankowe – oparte na kwasie hialuronowym lub kolagenie, dobrze sprawdzają się u młodych, szczupłych osób z pierwszymi oznakami utraty objętości tkanek twarzy. Zalecamy 2 zabiegi co 4 tygodnie.

 

– Termolifting – podgrzanie włókien kolagenowych powoduje ich skrócenie i skręcenie dając uniesienie brwi, policzków, chomików. Zalecamy 2 – 3 zabiegi co 4 tygodnie, następnie 1 co 6 miesięcy.

 

– Wypełnienie kwasem hialuronowym – tzw. wolumetria, kwas hialuronowy jest najbezpieczniejszą substancją wypełniającą. Efekt zabiegu widoczny jest od razu po zejściu z fotela i utrzymuje się 12 – 18 miesięcy.

Zabiegi