Zmęczone, smutne spojrzenie dodaje lat. Nie zawsze wynika ono z niewyspania i przemęczenia. Niejednokrotnie cienie zaczynające się od wewnętrznych kącików oczu są efektem zapadnięcia okolicy pod oczami, na co mają wpływ predyspozycje genetyczne i zanik podściółki tłuszczowej w tym obszarze.
Szacuje się, że problem cieni pod oczami dotyczy powyżej 50 % kobiet po 30 roku życia.

Jak można zmniejszyć cienie pod oczami?

Mezoterapia aminokwasami- przy wiotkiej skórze pod oczami i niewielkich zasinieniach bardzo dobrze sprawdza się seria zabiegów mezoterapii wykorzystującej aminokwasy zawieszone w kwasie hialuronowym.

3 zabiegi wykonane w 4 – tygodniowych odstępach poprawiają jędrność delikatnej skóry wokół oczu, zmniejszają widoczne zmarszczki a przez pogrubienie skóry niwelują delikatne zasinienie pod oczami.

 

Wypełnienie usieciowanym kwasem hialuronowym – to specjalny preparat na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego wzbogaconego o kompleks odnawiający delikatną skórę okolicy oka. Wskazany jest w korekcji cieni pod oczami i doliny łez. Poza zmniejszeniem zasinienia, dodatkowo nawilża i stymuluje skórę pod oczami.
Wieloletnie badania potwierdziły wysoką skuteczność i bezpieczeństwo. 90 % pacjentów było zadowolonych z uzyskanych efektów.
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa do 30 minut. Pierwsze efekty widoczne są tuż po zabiegu, poprawiają się stopniowo w ciągu kolejnych 2 tygodni i utrzymują przez 9-12 miesięcy.

Zabiegi